Atidaryta Stasio Eidrigevičiaus paroda „Keliaujanti vaizduotė“

2024 m. lapkričio 17 d. 16 val. Ukmergės kraštotyros muziejuje atidaryta Stasio Eidrigevičiaus paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Parodą įrengė Panevėžio Stasio Eidrigevičiaus menų centro darbuotojai.

Paroda „Keliaujanti vaizduotė“ pristato dalį Stasio Eidrigevičiaus knygų iliustracijų kolekcijos, kurią menininkas padovanojo Stasio Eidrigevičiaus menų centrui.
Parodoje eksponuojami 36 kūriniai, sukurti Vytautės Žilinskaitės knygai „Kelionė į Tandadriką“ (1984), Chose Muriljas „Mano draugas pelėdžiukas“ (1986) ir Ritos Repšienės „Laumių pasakoms“ (2008).

Atidarymo metu Stasio Eidrigevičiaus menų centro direktorė Vaida Andrijauskaitė pristatė įstaigą, jos veiklos kryptis ir kt. Parodos kuratorė Lina Albrikienė pristatė parodą ir jos katalogą. Dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės vicemerė Gintarė Maskoliūnienė ir kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė bei Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas. Ukmergės r. savivaldybės vardu dėkojo vicemeras Eugenijus Kuodelis, Ukmergės r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas.

Išskirtinė keliaujančios parodos ekspozicinė architektūra. Iš ryškių „Stasiškų“ spalvų, neoninių šviesų sukurta namelio konstrukcija, kviečianti žiūrovą susipažinti ne tik su Stasio kūryba, bet ir su jo spalvinga asmenybe. Parodinės konstrukcijos viduje galima darytis asmenukes.

Atidaryme susirinko 58 lankytojai, iš jų 36 moksleiviai, 5 senjorai ir 17 suaugusiųjų. Ukmergės menų mokyklos mokinius lydėjo mokytoja Irena Kiseliova.
Paroda veiks iki 2023 m. gruodžio 16 d.