Atidaryta Ukmergės rajono tautodailininkų Rimanto ir Stanislovo Zinkevičių drožinių paroda

Rugsėjo 7-ąją Ukmergės kraštotyros muziejuje atidaryta žinomų ukmergiškių, tautodailininkų, medžio drožėjų, brolių Rimanto ir Stanislovo Zinkevičių sukurtų darbų paroda. Parodoje eksponuojama R. Zinkevičiaus skulptūrų kolekcija ir S. Zinkevičiaus rankšluostinių kolekcija.

Parodos autorius pristačiusi muziejaus direktorė Violeta Reipaitė pavadino juos tikruoju Ukmergės elitu. „Tai paprasti, kuklūs, ne arogantiški, malonūs, darbštūs, kruopštūs ir pareigingi žmonės“, – sakė V. Reipaitė.

Į parodos atidarymą atėjusieji išsakė daug gražių ir gerų žodžių, negailėjo pagyrų abiems broliams. „Kai žmonės dirba tai, kuo gyvena ir gyvena tuo, ką dirba, nebelieka jų aplinkoje ir jų darbuose jokio dirbtinumo ar primestinumo“, – kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė.

Parodos atidaryme muzikinį kūrinį atliko šeimyninis Kristino ir Egidijaus Darulių duetas.

Šioje parodoje eksponuojamos R. Zinkevičiaus skulptūros, sukurtos išskirtinai iš įvairaus amžiaus juodojo ąžuolo medienos. Ilgus šimtmečius gulėdama Šventosios upės dugne, po vandeniu, ąžuolo mediena neprarado savo tvirtumo, netgi tapo kietesnė, pakeitė spalvą. Geologijos ir geografijos institute nustatytas medienos amžius yra nuo 1355 iki 5650 metų. Drožinių temos įvairios, bet vyrauja religinės. Visuose kūriniuose daug figūrų, veiksmo ir istorijos pasakojimo.

S. Zinkevičius pasakojo, kad su medžiu draugauja beveik visą savo gyvenimą. Nuo pat jaunystės brolio įtrauktas ir paskatintas pasinėrė į drožybos – darbo su medžiu – pasaulį. Juodu kartu pristatė daug kryžių ir koplytstulpių, įgyvendino daug bendrų sumanymų. Rankšluostines, kuriose vyrauja augalinė ornamentika, kurti taip pat paskatino brolis Rimantas, kadangi iki tol beveik niekas jų negamino ir parodose neeksponavo. Jas kurdamas, tautodailininkas viliasi, kad šis gražus amatas nebus pamirštas.

Parodą galima lankyti iki lapkričio 11 d.

Nuotraukos: Daiva Zimblienė ir Arvydas Pėšina.

Ukmergės kraštotyros muziejaus informacija.