Eksponatų istorijos – Liaudies skulptūrėlė „Šv. Barbora“, sukurta apie 1860 m., autorius – Mykolas Vyšniauskas
Liaudies skulptūrėlė „Šv. Barbora“, sukurta apie 1860 m., autorius – Mykolas Vyšniauskas. Atlikimo technika – drožyba ir polichrominis dažymas. Aukštis – 29 cm. Ši skulptūrėlė 1959 m. buvo nuimta nuo stogastulpio.
Šv. Barbora – viena populiariausių iš moterų šventųjų vaizduojamų liaudies bei sakralinėje skulptūroje ir dailėje. Ji vaizduojama stovinti, dažniausiai dešinėje rankoje laikanti taurę su ostija (Paskutinio patepimo Sakramento simbolį), o kairėje kalaviją (jos mirties simbolį) arba palmės šakelę (kankinio simbolį). Kartais vaizduojama vienoje rankoje drauge laikanti kardą ir palmės šakelę. Ji visuomet vaizduojama su karūna ant galvos, vilkinti ilga suknia, liemene ar tunika, o kartais puošnia palaidine ar švarkeliu ir beveik visada apsisiautusi apsiaustu. Liemenį juosia įvairaus pločio juostos, kartais ornamentuotos segmentinėmis žvaigždėmis. Ant kaklo ištapyti arba reljefu išdrožti karoliai. Mažosios liaudies architektūros paminklai su šv. Barboros skulptūrėlėmis statomi įvairiose vietose: sodybose, pakėlėse, laukuose,kapinėse. Liaudiškasis religingumas ją laiko saugotoja nuo žaibo, ugnies ir staigios mirties.
ĮDOMESNI FAKTAI:
?Visais laikais Šešuolių šv. Juozapo bažnyčios parapijoje buvo itin gerbiama šv. Barbora, kuriai bažnyčioje statytos statulos, tapyti paveikslai. Šiuo metu bažnyčioje galime išvysti apie 7 šventosios pavaizdavimus skulptūroje ar paveiksluose;
?Šv. Barboros ikonografinis kultas paplito kontrreformacijos laiku, kai kartu su Mergelės Marijos kultu, buvo gaivinamas kitų šventųjų moterų garbinimas;
?Skulptūroje ir dailėje ją priimta visada vaizduoti jauną ir itin gražaus veido;
?Viduramžiais šv. Barborą savo globėja išsirinko kalnakasiai ir artileristai;
?Žemaičiai dievdirbiai šv. Barboros statulėles dažnai puošdavo kelių eilių stiklo karoliukų vėriniais;
?Visuotinai šv. Barbora dar laikoma ir parako sandėlių, fortifikacijų, gaisrininkų ir visų, kuriems gresia staigi mirtis, globėja.