Muziejus kviečia švęsti Chanuką su žydų tradicine muzika!

Ukmergės kraštotyros muziejus kviečia švęsti Chanuką su žydų tradicine muzika!
Lapkričio 29 d. (pirmadienis) 17:00 val.

Ukmergės kraštotyros muziejuje ( Kęstučio a. 9, Ukmergė).

„Rakija Klezmer Orkestar“ – tai jaunų, profesionalių ir ugningų muzikantų grupė, jau septinti metai grojanti tradicinę žydų ir Balkanų tautų muziką. Vaikinai jau daug metų domisi tiek autentiškais, tiek šiuolaikiniais unikalios tradicijos raiškos būdais bei siekia lietuviui klausytojui pristatyti šį pasaulyje labai išpopuliarėjusį, o ir Lietuvoje jau nebesvetimą, žanrą.

Nuo 2019 metų grupė vykdo netikėta koncepcija išsiskiriantį projektą, kurio metu siekia apkeliauti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių. Įprasminant žydų kultūrinį paveldą, grupė groja klezmer – tradicinę žydų vestuvinę muziką – autentiškose žydams svarbiose vietose, kuriose dar prieš Antrąjį Pasaulinį karą virė žydų gyvenimas. Savita stilistika, vingriomis melodijomis ir šokio rimtais pasižyminti muzika susipina su senosiomis sinagogų, miestų aikščių ir kitomis žydiškomis erdvėmis ir nejučia primena apie visai neseniai šalia egzistavusią ir išnaikintą kultūrą.

Lapkričio 29 d., 17 val. „Rakija Klezmer Orkestar“ pakvies Ukmergės gyventojus ir svečius išgirsti kartais smagias, kartais ilgesingas žydų tradicinės muzikos melodijas Ukmergės kraštotyros muziejuje. Muzika nukels į praėjusių amžių sandūrą.

Renginys nemokamas.
Renginys tik su galimybių pasais. Dalyvių skaičius bus ribojamas.
Projekto organizatoriai:
Žydų kultūros ir informacijos centras,
Ukmergės kraštotyros muziejus.
Projektą iš dalies remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės,

Ukmergės rajono žydų bendruomenė.