Muziejus virto gyvos muzikos švente
Muziejus skirtas ne tik istorijos mėgėjams ar tyrinėtojams. Muziejininkai stengiasi sukurti tokią erdvę ir renginius, kur bet kuris žmogus galėtų praleisti laiką jaukiai, prasmingai, įdomiai ir atpalaiduojančiai. Šiuolaikinis muziejus – tai ne apdulkėjusių eksponatų saugykla, kaip kažkas įsivaizduodavo anksčiau. Modernus muziejus – tai vieta bendravimui, įkvėpimui, naujoms patirtims ir alternatyviam laisvalaikiui.
Praėjusį penktadienį Ukmergės kraštotyros muziejus tapo gyvos muzikos švente. Jaukų rudens vakarą žmonės susirinko į muzikalios, Lietuvių tradicinių muzikos instrumentų ir fotografijų parodos, atidarymą. Lankytojai galėjo išvysti ne tik įvairius autentiškus liaudyje naudotus muzikos instrumentus, pamatyti istorines muzikantų fotografijas, bet ir išgirsti kaip tuos instrumentus naudoja profesionalai. Renginyje skambėjo nuotaikinga muzika atliekama Siesikų liaudiškos muzikos kapelos „Vieversa“ , bei Pabaisko mišraus ansamblio „Šilojas“ vadovo, birbynininko Mariaus Mikučionio.
Renginį taip pat papildė istorinių pasakojimų dalis. Giliomis žiniomis dalinosi Vilius Marma – liaudies muzikantas, multiinstrumentalistas, folkloro ansamblių „Ratilio“, „Piliarožė“, „Kauno bandonija“, „Serbentėlė“ dalyvis ir vadovas. Jis ne tik pasakojo apie kiekvieną parodoje eksponuojamą instrumentą, jo specifiką, gamybos tradicijas, meistrus, bet ir pademonstravo daugumos iš jų skambesį.
Atidarytoje parodoje eksponuojamos ir lietuvių liaudies muzikos puoselėtojų – Prano Puskunigio, Jurgio Žentelio, Andriejaus Paplausko fotografijos. Ukmergės krašto ansamblių ir kapelų muzikavusių XX a. 7 – 9 dešimtmečiais fotografijos.
Kviečiame miesto gyventojus ir svečius nepraleisti Ukmergės kraštotyros muziejaus renginių. Informaciją sekite muziejaus svetainėje ir Facebook tinkle:
www.UkmergesMuziejus.lt
www.facebook.com/muziejus
Muzikos instrumentų ir fotografijų parodą kviečiame lankyti nemokamai, muziejaus darbo valandomis: II-V: 9-17 val. VI: 9-16 val. VII-I: išeiginės.