VASARIO MĖNESIO RENGINIAI SKIRTI LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO 100-MEČIUI

Dėmesio, renginys Užugiryje perkeltas iš 15 į 16 d. 16 val.

Vasario 15 d.

Kraštotyros muziejuje
15.00 val. Konferencija ir parodos „Krašto šimtmečio istorija audinių raštuose, fotografijose ir architektūroje“ atidarymas.Kultūros centre
17.00 val. Monospektaklis ,,Lietuvą ir lietuvius mylėjau“, skirtas Lietuvos Respublikos Prezidentui Antanui Smetonai. Režisierė Natalija Kovarskienė

Vasario 16 d.

[perkelta iš 15 dienos] Užugiryje, Prezidento A. Smetonos dvare
16.00 val. Renginys, skirtas Vasario 16-ąjai paminėti „Užugirio kraštas išauginęs Prezidentą Antaną Smetoną“.

Prie paminklo ,,Lituania Restituta“
9.00 val. Šiaurietiško ėjimo ir pėsčiųjų žygio ,,Pabaiskas – Ukmergė“ startas.

Pabaiske
12.00 val. Respublikinio bėgimo ,,Pabaiskas – Ukmergė“ startas

Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje
12.30 val. Lietuvos bažnyčių varpų sąšauka ,,Gloria Lietuvai“. Šv. Mišios Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje
13.30 val. Valstybingumo eisena nuo Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios iki paminklo ,,Lituania Restituta“.

Prie paminklo ,,Lituania Restituta“
13.15 val. Bėgimo ,,Pabaiskas – Ukmergė“ prizininkų apdovanojimas.
14.00 val. Valstybinės vėliavos pakėlimas. Gėlių padėjimas. Akcija „Skleiskis, Lietuva ir klestėk“.

Prie Kultūros centro
14.30 val. Maršruto ,,Ukmergės balandžių skulptūros kviečia švęsti Laisvę su daina“ pradžia.

Maršrutas kviečia netradiciškai švęsti Vasario 16-ąją: einant nuo vienos balandžio skulptūros prie kitos, klausomasi muzikos ir taip su daina švenčiama Lietuvos laisvė. Kaip viskas vyks, sužinosite dalyvaudami maršrute. Tik nepamirškite su savimi turėti telefoną.

Kultūros centre
14.30 val. Edukacinis užsiėmimas ,,Etno ženklai audinyje“

„Etno ženklai audinyje“ – tai edukacinis užsiėmimas, kurio metu susipažinsime su baltų simboliais. Kursime nuotaikingas kompozicijas ant medžiaginių maišelių, naudodami tekstilinius dažus bei specialius antspaudus. Dalyvių amžius neribojamas. Trukmė 1-2 val.
Dokumentų paroda ,,100 Ukmergės krašto datų“ – tai paroda apžvelgianti svarbius Ukmergės krašto įvykius pradedant nuo miesto įkūrimo. Parodą sudaro savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos sudaryti tekstai bei Ukmergės kraštotyros muziejaus nuotraukos.

Prie Piliakalnio
16.00 val. Akcija ,,Jaunimo sveikinimas Lietuvos šimtmečiui’’

Akcija ,,Nusifotografuok prie Nepriklausomybės akto ir siųsk į fb.com/ukmergeskc“

Kultūros centre
17.00 val. Šventinis koncertas. Dalyvauja: Ilona Pliavgo (sopranas) ir Dainotas Varnas (baritonas), styginių kvartetas „Chordos“ (meno vadovas Robertas Bliškevičius)
Apdovanojimų ,,Mero padėkos ženklas“ ir ,,Pilietiškiausia rajono mokykla“ įteikimas.
19.30 val. Kino filmas ,,Pelėdų kalnas“. Bilieto kaina – 3 EUR.

Kraštotyros muziejuje
Paroda „Krašto šimtmečio istorija audinių raštuose, fotografijose ir architektūroje“.

Lietuvos valstybės šimtmečio proga, Ukmergės kraštotyros muziejuje bus eksponuojama paroda, skirta mūsų krašto istorijai, kultūrai ir buičiai atminti. Parodos ekspozicija suskirstyta į tris kategorijas: buities, istorijos ir architektūros.
Lankytojai turės galimybę išvysti autentiškais raštais margintus audinius, skrynias bei atkurtą valstiečio sodybos kambarį. Istorinėje parodos dalyje bus eksponuojamos fotografijos, atstatant paminklą „LITUANIA RESTITUTA“, kuriose užfiksuotos atmintinos akimirkos ir žmonių emocijos. Tautodailininkės Genovaitės Matiukienės Aukštaitijos regiono medinių sodybų maketai supažindins su etnografinės architektūros tradicijomis.
Parodos metu lankytojams muziejaus darbuotojai surengs ekskursą per Vasario 16-osios politinius-istorinius įvykius, to meto buities bei medinės architektūros tradicijas ir raštų reikšmę audiniuose.

Big Stone viešbutyje
14.30 val. Šimtmečio patiekalo pristatymas ir degustacija, gyva muzika. Būtina išankstinė registracija tel.: +370 677 73284

„Piliakalnio“ bare Lietuviško kino diena, karšta arbata ir kitos staigmenos

Picerijoje „Focus Pica“ laukiami visi – švęskim Šimtmetį kartu!!!