Ekskursija su gidu po Ukmergę

Daugelis tikrai esate pravažiavę Ukmergę. Tačiau ar kada pagalvojote, kad tai vienas seniausių Lietuvos miestų, turinčių sudėtingą, bet kartu įdomią istoriją. Miesto įkūrimo data laikomi 1333 metai. Tai vienas iš septynių miestų Lietuvoje, turinčių senamiestį, kurio išsidėstymą formavo gamtiniai elementai – jis “spraudėsi” tarp piliakalnio, Šventosios upės ir Vilkmergės upelio. Miesto raidai didelę įtaką turėjo XIX a. per Ukmergės centrą nutiesti keliai į didžiuosius Lietuvos miestus bei senasis traktas Varšuva – Sankt Peterburgas. Būtent ši kelių sankirta ir aplink ją susiformavusi aplinka šiandien yra laikoma archeologijos ir urbanistikos paminklu. Ar žinojote, kad:
  • Tik du Lietuvos miestai – Vilnius ir Ukmergė – turi savitą, išskirtinį bruožą – piliakalnius miesto centre.
  • Nuo XVII a. pab. Ukmergė garsėjo gausia žydų bendruomene, kuri paliko ryškų pėdsaką miesto istorijoje ir kultūroje.
  • Ukmergė suklestėjo tarpukariu: per 20 nepriklausomybės metų (1918-1940) miestas sugebėjo tapti penktu pagal rangą Lietuvoje, stebinusiu savo pokyčiais miesto ūkio plėtros, švietimo, kultūros srityse.
Intriguoja? Dar daugiau įdomių faktų galite sužinoti ekskursijos po Ukmergę metu. Pasivaikščiosite su gidu po miestą, aplankysite svarbiausius objektus, sužinosite įdomiausias istorijos detales, pasigrožėsite panorama, atsiveriančia nuo Ukmergės piliakalnio, įvertinsite, kaip keičiasi ir gražėja miestas šiandien. Ekskursijos trukmė – 2 val. Grupei iki 20 žmonių kaina 30 Eur, esant didesnei grupei – kaina sutartinė.

Daugiau informacijos:
☎️+370 648 69548
📪 ekskursijos@ukmergesmuziejus.lt
Kęstučio a. 9 , Ukmergė, Vilniaus apskritis

https://ukmergesmuziejus.lt