EKSPONATŲ ISTORIJOS – fotoatvirukas XX a. pr.


Ukmergės kraštotyros muziejuje saugomas fotoatvirukas. Naudotas Lietuvoje XX a. pr.
Dydis 8,5x13,5 cm.
UkKM 14941 R-436

EKSPONATŲ ISTORIJOS

Pasveikinkime savo draugus su Draugo diena!

Lietuvoje lapkričio 29-oji paskelbta Draugo diena. Šią dieną visi kviečiami prisiminti, pasveikinti savo draugus, pasakyti vieną kitą gerą žodį ir pabrėžti, kokie svarbūs mūsų visų gyvenime yra tie keli artimi žmonės.

Yra sakoma, kad draugai – tai šeima, kurią patys pasirenkame. Draugai mūsų gyvenime yra labai svarbūs. Moksliškai nustatyta, kad asmenys, turintys artimų draugų, yra labiau patenkinti gyvenimu, rečiau suserga depresija, yra atsparesni kylantiems sunkumams, labiau pasitiki savimi, pasižymi geresne fizine sveikata ir ilgiau gyvena.

Draugystė – tai abipusis ryšys, puoselėjantis bendravimo atvirumą, nuoširdumą, paremtas abipusiu pasitikėjimu, pagarba kito asmens nuomonei, poreikiams ir laisvei, mokantis tolerancijos. Draugystė yra kuriama, auginama, puoselėjama. Tikro draugo vardą reikia užsitarnauti. O kas yra tas tikras draugas? Tikras draugas yra tas, su kuriuo tu gali būti savimi. Tai žmogus, kuris sugeba mylėti, priimti tave tokį, koks tu esi, nepaisant to, kad mato visas tavo silpnybes, klaidas ir trūkumus. Kitaip tariant, tikra draugystė – pastovūs, ilgalaikiai, abipusį pasitenkinimą teikiantys santykiai, kurie remiasi abipuse pagarba, pasitikėjimu ir atvirumu. Atrodo, kad draugams yra keliami nemaži reikalavimai? Taip ir yra, ir tikriausiai būtent dėl to tikrų draugų mūsų gyvenime nėra daug. Be to, reikia nepamiršti ir bene pagrindinės draugystės taisyklės – norint turėti gerų draugų, pirmiausia pats turi tokiu tapti! Niekada nevėlu atrasti draugus, tačiau be galo svarbu nepamiršti ir jau esamų.

Laikui bėgant draugystės samprata kinta. Ir tai visiškai normalu, nes žmogui bręstant keičiasi jo vertybės, prioritetai, tikslai, tad ir lūkesčiai draugų atžvilgiu tampa visai kitokie. Jei ankstyvoje vaikystėje svarbu turėti su kuo pažaisti slėpynių, ar statyti pilis smėlio dėžėje, tai augant svarbus tampa ne tik kartu leidžiamas laisvalaikis, bet ir kiti dalykai – pasitikėjimas vienas kitu, ištikimybė, nuoširdumas, panaši pasaulėžiūra, galop – tiesiog žinojimas, kad parpuolus draugas tau išties ranką. Ne veltui liaudis sako, kad bėdoje draugą pažinsi.

Pasidalinkite su draugais savo šypsena, jausmais, išgyvenimais. Prisiminkime ir pasveikinkime draugus, kurie šalia, ar kurie toli nuo mūsų, pasakykime vienas kitam gerą, šiltą, širdžiai mielą žodį!

Daugiau informacijos skaitykite čia:

https://jp.lt/psichologe-kas-yra-tikras-draugas/

https://day.lt/sventes/straipsniai/draugo_diena

https://mokslai.lietuviuzodynas.lt/psichologija/kas-yra-draugyste

http://laiskailietuviams.lt/index.php/1962m-9-rugsejis/1720-draugyste