Kiek pats prisimenu, visada kažką kūriau, – sako Kazimieras. – Vertingiausia Dievo dovana žmogui – gebėjimas kurti. Paklaustas, kam tai darau, atsakau: kad pats sau save pateisinčiau“.

Parodoje „KB Kazimiero Barišausko juvelyrika“ eksponuojami 138 autoriniai darbai, sukurti per pastaruosius trejus metus. Kazimieras puikiai įvaldęs modernias juvelyrikos meno išraiškos priemones, naudoja sidabrą, juodmedį, kaulą, įvairius akmenis. Darbų atlikimo technika – graviravimas, montavimas, liejimas. „Man patinka laimingos moterys – gražu, kaip krintanti žvaigždė… – sako K. Barišauskas, paklaustas apie paskatas pasirinkti juvelyro profesiją. – Seniai supratau, kad lindėjimas dirbtuvėje suteikia kur kas daugiau galimybių nei spoksojimas į naktinį dangų…“

Parodoje pristatomi ne tik menininko darbai, bet ir mintys. Jis visada turi su savimi knygelę, kurioje užrašo tai, ko negali išdrožti, išgraviruoti ar nulieti. Kazimieras sako, kad kažką – dienoraščius, eilėraščius rašė nuo tada, kai išmoko rašyti. O minčių knygelė atsirado prieš keletą metų, kai bičiuliai knygrišiai padovanojo dailiai įrištas mažas odines knygeles.

Beveik 20 metų dirbdamas Trakų istorijos muziejuje, Kazimieras yra rekonstravęs ne vieną dešimtį archeologų rastų senųjų papuošalų, sukūręs kunigaikščių bei didikų spaudų kopijas, atkūręs Slibino ordino, kuriam priklausė ir Vytautas Didysis, ženklą.

Kazimieras Barišauskas yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 1985-ųjų. Menininkas yra surengęs nemažai personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, pirmasis Vilniaus Kaziuko mugėje pradėjo kaldinti šventės monetas. Nuo 1998 m. dalyvauja gyvosios istorijos renginiuose ir projektuose, pristatydamas archeologinių radinių rekonstrukcijas. 2002 metais Kazimieras tapo Kultūros ministerijos premijos laureatu.