Laisvės dvasia gyva – „Lituania Restituta“ (Fotografijų paroda)

Už savo laisvę kovojantys Ukrainos žmonės mums primena, kokia svarbi yra nepriklausomybė. Ukmergės kraštotyros muziejus kviečia geriau pažinti svarbiausią nepriklausomybės simbolį Ukmergės mieste – paminklą „Lituania Restituta”.

„Bet Laisvės dvasia gyva ir mes atgimstame“ – šios eilutės nugulė laiške, patalpintame laiko kapsulėje, kuri paminklo atstatymo metu buvo įbetonuota jo pamatuose. Lietuvos Nepriklausomybės paminklas „Lituania Restituta“ – laisvės ir atgimimo simbolis, primenantis, jog net ir vėl atimta nepriklausomybė, gali būti susigrąžinta. „Lituania Restituta“ („Atkurta Lietuva“) paminklo istorija kupina ukmergiškių vilties ir ryžto. Tai simbolis, demonstruojantis dvasios jėgą, atvedusią Lietuvą į Kovo 11-ąją.

Paroda „Laisvės dvasia gyva „Lituania Restituta“ sukurta drauge su Ukmergiškiais. Parodos fotografijos atskleidžia laiko giją, tekančią nuo pirmojo „Lituania Restituta“ paminklo atidarymo šventės iki pat šių dienų. Šalia kiekvieno parodos eksponato išvysite QR kodus, kuriuos nuskenavus išmaniuoju mobiliu įrenginiu, galėsite plačiau susipažinti su laisvės obelisko istorija. Sužinokite, kaip keitėsi paminklas bei aikštė aplink jį, kiek kainavo paminklo pastatymo darbai bei kaip drąsiems ukmergiškiams pavyko išsaugoti originalų Vytį, kurį galime pamatyti ant atstatyto Lietuvos Nepriklausomybės paminklo „Lituania Restituta“ ir šiandien.