Ukmergės kraštotyros muziejuje rugpjūčio 25 d. 16 val. buvo atidaryta Vilniaus dailės akademijos studentės ukmergiškės Austėjos Masevičiūtės grafikos darbų paroda. Tai jau trečioji menininkės autorinė paroda Ukmergėje: 2008 m. pirmoji paroda „Kompromisas“ vyko V. Šlaito viešojoje bibliotekoje, 2009 m. autorė atidarė paroda A. Smetonos gimnazijoje.

Austėjos Masevičiūtės kūriniai pasižymi grafikos technikų įvairove. Tai lino, medžio raižiniai (ksilografija), ofortai, litografijos, sausa adata, tušu ir plunksna atlikti kūriniai.

Autorės paroda nėra labai vienalytė, tačiau kūrėja akivaizdžiai nuoširdi. Ji tarsi pasakotoja išreiškia savo patyrimus, jausenas, būsenas, vizijas. Pasirinktos temos gana paprastos – dažnai – buitinės scenos („Sergantis brolis“, „Senelis“ , „Viktoras“, „Paukštis“, „Vynuogynas“), arba filosofinės („Malda vidury nakties“, „Nutolęs“, „Išmintis“ „Degimai“, „Trijų vizija“), tačiau pasirinktos išraiškos priemonės sukuria gana mistišką pavidalą, kuris suteikia kūriniams savito paslaptingumo.

Parodoje taip pat eksponuojamos iliustracijos konkretiems literatūriniams kūriniams (iliustracijos Rainer Maria Rilkės kūriniams „Budėjimas“, Kaimyne Dieve“).

Visi 23 parodoje eksponuojami A. Masevičiūtės kūriniai yra sukurti 2010-2014 m.

Austėja Masevičiūtė žinoma Ukmergėje ne tik kaip dailininkė, tačiau ne kartą reiškėsi ir kaip vokalistė (muzikinė Ukmergės jaunimo grupė „Pradžia“).