Virtualus turas „Miestas delne“

Ukmergės kraštotyros muziejus, siekdamas užtikrinti kultūros produktų ir paslaugų prieinamumą karantino laikotarpiu, įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą “Virtualus turas “Miestas delne”. Projekto metu buvo sukurtas virtualus gidas, suteikiantis galimybę savarankiškai pažinti Ukmergę, pristatantis miesto raidą per reikšmingus objektus bei jo veidą formavusias asmenybes.

Specialiai sukurtame žemėlapyje, kurį rasite čia: https://ukmergeinfo.lt/interaktyvus-turas/, keturiolika kultūros paveldo objektų yra pažymėti stilizuotomis ikonėlėmis. Ant jų paspaudus, pasirodo tapytas objekto vaizdas, po kelių sekundžių pereinantis į vaizdo siužetą, kurį lydi įgarsintas pasakojimas. Taip pat sukurta fotografijų galerija, talpinanti ir tekstinį įgarsinto pasakojimo variantą. Beje, į virtualų gidą įtrauktų objektų skaičius nėra galutinis – jį atnaujinti planuojama ateinantį pavasarį.

Virtualų turą “Miestas delne” įgarsino ir muzikinį foną sukūrė kraštietė, kompozitorė, dainų autorė ir atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle, objektų akvareles išliejo dailininkas, Ukmergės meno mokyklos mokytojas Dainius Tijūnėlis, fotografijas ir vaizdo siužetus sukūrė fotografas Dainius Vytas, o kūrybinį sumanymą įgyvendino UAB “MultimediaMark”.

Visa projekto vertė – 13.000 Eur. Projektas finansuotas pagal programą “Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir (ar) paslaugų kūrimas”. Tai – viena priemonių, skirtų mažinti koronaviruso (Covid-19) padarinius kultūros srityje, skatinti kultūros ir meno organizacijų veiklų tęstinumą bei skaitmeninių kultūros produktų ir paslaugų kūrimą aktyviai įtraukiant meno kūrėjus.